نحوه مراقبت و نگهداری از کفش‌ ها

نحوه مراقبت و نگهداری از کفش

نحوه مراقبت و نگهداری از کفش چرم

نحوه مراقبت و نگهداری از کفش چرم باعث می‌شود که کفش شما سالم تر و خوش‌فرم‌تر به نظر برسد. رعایت یک سری اصول و قواعد باعث میشود که کفش شما بهتر به نظر بیاید.

تمیز کردن کفش چرم

کفش‌های خود را مرتب تمیز کنید به خصوص در فصل پاییز و زمستان.

با استفاده از یک پارچه نخی و نرم گل و آلودگی را از روی کفش چرم خود بردارید نمک و سفیدی روی کفش را تمیز و اجازه بدهید در هوای آزاد رطوبت کفش کاملا خشک شود.

شما میتوانید با محلول آب و سرکه (یک قسمت سرکه با دو قسمت آب) لکه های سفید را از بین ببرید در نتیجه اجازه ندهید که این لکه ها دوباره ظهور کنند.

کجا و چگونه از کفش های چرم نگهداری کنیم

کفش ها را باید در جایی نگهداری کرد که از نور مستقیم خورشید وارد شدن ضربه به کفش فشار رطوبت و غبار حفظ کرد. بهترین گزینه برای نگهداری از کفش جاکفشی می‌باشد به شرطی که در داشته باشد. بعد از استفاده به مدت یک ساعت اجازه دهید که کفش شما از رطوبت خشک شود و سپس آن را در جا کفشی قرار دهید. کفش های مجلسی را با کفش های روزانه خود جدا کنید و در جا کفشی فاصله مناسب بین هر کفش را رعایت کنید زیرا رنگ چرم ها بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند به خصوص کفش چرم مصنوعی و ورنی.

ماندگاری بهتر کفش

کفش چرم را هر روز و پشت سر هم استفاده نکنید زیرا کفش چرم شما با این کار از فرم اصلی خود خارج می‌شود و فرسوده می‌شود. چرم یک بافت زنده است و نیاز به استراحت دارد بنابراین به کفش چرم خود استراحت بدهید.برای اینکه ماهیچه کفش چرم ( فرم چرم روی کفش ) دفورمه و از حالت اصلی خود خارج نشود بهتر است بعد از هر بار استفاده از قالب کفش استفاده کنید

نحوه مراقبت و نگهداری از کفش

قالب کفش چوبی بعلاوه از این که فرم و ماهیچه کفش را حفظ میکند رطوبت کفش را نیز کاهش داده و از بوی عرق و قارچ جلوگیری میکند.

 واکس زدن کفش چرم

در مواقع واکس زدن کفش چرمی خود به این نکته توجه کنید که واکس شما کرمی یا مایعی نباشد به دلیل اینکه ساختار اولیه چرم را به مرور از بین خواهد برد در عوض از واکس های عادی موجود در بازار استفاده کنید که بر پایه جامد هستند. ابتدا مقداری واکس را بر روی ابری ریخته و سپس به همه جای کفش بمالید و با یه برس مویی نرم بر روی آن بکشید تا یکنواخت و براق شود.

افزایش عمر کفش چرم

برای اینکه کفش شما عمر بیشتری داشته باشد پیشنهاد می‌شود که از چند جفت کفش استفاده کنید به جای استفاده مداوم از یک کفش.

برای خرید کفش‌های چرم فروشگاه آنلاین فایو کلیک کنید

چند نکته

در روز‌های بارانی و و زمستانی سعی کنید از کفش چرمی خود کمتر استفاده کنید زیرا رطوبت و آب چرم را از بین می‌برند.

به جای واکس میتوانید از وازلین برای نرم شدن چرم و حفظ رطوبت طبیعی چرم و از سفیدی پوست موز برای براق‌تر شدن استفاده کنید.

در مواقع راه رفتن مراقب باشید که کفش چرمی خود به جای تیز برخورد نکند.

اگر کفش چرمی شما بو میگیرید می توانید چای کیسه‌ایی را درون محلولی از سرکه و جوش شیرین قرار داده و آن را درون کفش خود قرار دهید.

پاشنه‌های کفش معمولا به مرور زمان از بین می‌روند شما می‌توانید یک جفت پاشنه اضافه خریداری کنید و آن را توسط کفاشی تعویض کنید.

نحوه مراقبت و نگهداری از کفش‌های بندی

بند کفش فقط برای زیبایی نیست بلکه برای پوشیدن و در آوردن راحت کفش هاست. هرگز بدون باز و بسته کردن کفش، کفش را از پای خود در نیاورید چون این کار باعث خراب شدن و آزاد شدن دهنه کفش میشود حتما در هنگام پوشیدن کفش از پاشنه کش استفاده کنید تا به کفش پا و دست شما آسیب وارد نشود.

برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ حتما از جوراب های نخی استفاده کنید و هر روز آن ها را شسته یا تعویض کنید و اگر کفی کفش قابل تعویض می‌باشد بعد از مدتی آن را تعویض کنید.

(برای خرید جوراب های نخی کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×